ecomail pop-up Ecomail mobilní pop-up

Typy pleti

Máme několik typů pleti, které se liší podle množství a kvality produkce kožního mazu, citlivosti a hydratačního stavu. Existují čtyři hlavní typy pleti – normální, mastná, suchá/citlivá a smíšená. Je důležité znát svůj typ pleti, abychom mohli správně pečovat o pleť a vybírat vhodné kosmetické přípravky a ošetření.

1. Normální pleť

Tento typ pleti představuje ideální stav s dobře vyváženou produkcí mazu. Pleť má zdravou barvu, jemnou texturu a nejsou na ní viditelné pupínky nebo akné. Pro normální pleť je důležitý pravidelný denní režim čištění, tonizace a hydratace..

2. Mastná pleť

U tohoto typu pleti dochází k nadměrné produkci kožního mazu (sebum), což způsobuje lesklý vzhled pokožky a ucpání pórů. Mastná pleť je náchylnější k tvorbě akné, černých teček a rozšířených pórů. Při péči o mastnou pleť je důležité pravidelně ji čistit pomocí mírných cleanserů, používat matující a vyvážené hydratační přípravky a nezapomínat na ochranu před sluncem.

3. Suchá/citlivá pleť

Tento typ pleti je charakteristický nedostatečnou produkcí mazu, což způsobuje suchost, popraskanou a drsnou texturu pokožky. Suchá pleť je náchylnější k zarudnutí, svědění a podráždění. U citlivé pleti se často objevují alergické reakce na kosmetiku nebo vnější faktory jako teplota nebo vlhkost. Pro péči o suchou a citlivou pleť je potřeba používat jemné čisticí přípravky bez alkoholu, bohaté hydratační krémy a specifické produkty pro citlivou pleť.

4. Smíšená pleť

Smíšený typ pleti kombinuje rysy mastné a suché pleti. Obvykle se jedná o mastnější čelo, nos a bradu (tzv. T-zóna) a suchou kůži na tvářích. Pro smíšenou pleť je důležité použít vhodné produkty pro každou zónu obličeje, které vyrovnají produkci mazu a zajišťují dostatečnou hydrataci.

Zaměření na typ pleti je důležité, protože každý typ pleti má specifické potřeby a vyžaduje odlišnou péči. Používání špatných produktů nebo nedostatečná péče mohou způsobit problémy, jako je podráždění, akné nebo předčasné stárnutí pokožky. Zjištění vašeho typu pleti vám pomůže udržet pleť zdravou a krásnou v průběhu času.

Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.
trackovací kód ecomal